Prekių katalogas

Tvarumas

 • Tvarus elektronikos vartojimas yra svarbi ir aktuali tema, nes elektronikos prietaisai gali turėti įtakos aplinkai dėl gamybos, naudojimo ir atliekų tvarkymo procesų.

  Norint praktikuoti tvarų elektroninės technikos vartojimą, Re-fresh.lt rekomenduoja įgyvendinti šiuos vartojimo principus:

  • Pirkdami naują elektroninį prietaisą, pasirinkite modelį, kuris naudoja mažiau energijos ir turi geresnius energetinio efektyvumo rodiklius.


  • Išsaugokite ir panaudokite elektronikos prietaisus, kai tai yra įmanoma. Pavyzdžiui, jei jums nereikia naujo telefono, protinga naudoti esamą iki tol, kol jis tinkamai veikia.


  • Jei elektronikos prietaisas nebereikalingas, galite jį perleisti kitam žmogui, parduoti arba atiduoti perdirbimui. Taip padėsite išvengti nereikalingų atliekų ir sumažinsite potencialią aplinkos taršą.


  • Pasirinkite pakartotinio naudojimo arba perdirbimo galimybę dėl įrangos ar komponentų. Kai kuriuos prietaisus galima perprogramuoti, atnaujinti arba suremontuoti, vietoj to, kad būtų išmesti arba pakeisti nauju.


  • Atidžiai tvarkykite elektronikos atliekas. Prisijunkite prie vietinės elektronikos atliekų perdirbimo programos, kad būtų galima saugiai atsikratyti naudotos elektronikos. Venkite prietaisų tiesioginio išmetimo ir pasistenkite identifikuoti antrinio panaudojimo bei perdirbimo galimybes.

  Nebenaudojamus įrenginius galite priduoti nemokamai į Re-fresh.lt per jums artimiausią Pre-POINT vietą. Norėdami tai atlikti užpildykite registracijos formą remonto skiltyje.

  Svarbu suprasti, kad tvarus elektronikos vartojimas prasideda nuo sąmoningo pasirinkimo ir atsakingo elgesio su elektronikos prietaisais. Mažinant atliekų kiekį ir tausojant energiją mažais žingsneliais prisidedame prie planetos išsaugojimo.

   

  *Asmens bei kiti duomenys esantys įrenginio atmintyje, kurių negalite ištrinti, dėl įrenginio pažeidimų ar esamos būklės, jūsų prašymu, gali būti atstatyti ir persiųsti jums nemokamai (jei įrenginio atminties saugyklos nėra pažeistos fiziškai), o vėliau tinkamai pašalinti ir sunaikinti. Re-fresh.lt prisiima atsakomybę dėl duomenų nutekinimo ir už tai atsako Lietuvos bei Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka.